Wtorek, 19 wrzesień 2017
  • Polski
  • Angielski


Witamy na stronie internetowej przedsiębiorstwa Eko Energia! Jesteśmy firmą, której główną działalnością jest realizowanie nowoczesnych parków wiatrowych w Polsce. Głęboko wierzymy w zalety jakie oferuje energia odnawialna, która jest korzystna nie tylko pod względem ekonomicznym, ale również ekologicznym. Energia wiatrowa jest najbardziej przyjaznym środowisku źródłem energii odnawialnej i dzięki temu cieszy się coraz większą popularnością w wielu krajach na całym świecie. Na naszej stronie mogą się Państwo zapoznać zarówno ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi energii wiatrowej, jak również dowiedzieć się jakie korzyści przynosi optymalnie zaprojektowany park wiatrowy. Zapraszamy!

 

EW w Polsce i UE
EW w Polsce i UE
Inwestycje w energię ze źródeł odnawialnych odgrywają coraz większą rolę w formułowaniu strategii rozwoju gmin, województw oraz szerzej – państw. Poznaj dane na temat stanu pozyskiwania czystej energii w Unii Europejskiej i w Polsce.
Więcej
Multimedia
Multimedia
Zobacz spot firmy Eko Energia, filmy, artykuły, nagrania dotyczące energii odnawialnej, turbin wiatrowych oraz ochrony środowiska. Znajdziesz tutaj ciekawe informacje na temat tego jak można wytwarzać czystą, przyjazną środowisku energię.
Więcej
Jak to działa?
Jak to działa?
Typowa turbina wiatrowa składa się z następujących elementów takich jak: wiatrowa wieża, łopaty turbiny, skrzynia biegów, wiatromierz, kontroler i hamulec. Sprawdź w jaki sposób czystą energię wiatru przemienia się w ekologiczny prąd.  
Więcej
Pytania
Pytania
Czy elektrownie wiatrowe są źródłem hałasu i infradźwięków, czy wpływają na ludzi i ich zdrowie, czy nie szkodzą turystyce? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.    
Więcej

Aktualności

12-09-2014

OZE musi być postrzegane jako szansa na rozwój regionu. W naszym kraju brakuje strategicznego podejścia, co przejawia się w braku legislacji. Mam nadzieję, że w tej kadencji Sejmu uda nam się przyjąć ustawę o odnawialnych źródłach energii... WIĘCEJ...

10-09-2014

W najbliższych dniach branżę OZE, a szczególnie energetykę wiatrową czeka batalia o poprawę projektów przepisów, które zdecydują o ich przyszłości. W najbliższy czwartek dwie sejmowe komisje ponownie zajmą się projektem nowelizacji prawa budowlanego w zakresie dotyczącym elektrowni wiatrowych... WIĘCEJ...